Framar.bg 0
0
Е-аптека Промоции
Здравна библиотека
Здравни проблеми Медицинска енциклопедия Заболявания Симптоми и признаци Алтернативна медицина Анатомия Медицински изследвания Лечения Физиология Патология Ботаника Микробиология Фармакологични групи Медицински журнал Взаимодействия История на медицината и фармацията Здравето А-Я
Диагностик
Здравна помощ
Здравен справочник Специалисти Здравни заведения Аптеки Институции и организации Образование Спорт и туризъм Клинични пътеки Нормативни актове Бизнес Социални грижи Форум Консултации
Здравна медия
Здравни новини Любопитно Интервюта Видео Презентации Научни публикации Анкети Бъди активен Кампании
Здраве и начин на живот
Хранене Хранене при... Рецепти Диети Групи храни и ястия Съставки Е-тата в храните Спорт Съвети Психология Лайфстайл Интерактивни
За нас
За Фрамар За реклама Статистика Общи условия Екип Кариера Адреси на аптеки Фрамар Блог Важно Автори Програма за лоялни клиенти Промоционална брошура
Контакти
Назад | Начало Социални грижи Грижа за децата и подрастващите Права и помощи за родителите Трудови права на бременни, майки и жени в напреднал етап на лечение инвитро

Трудови права на бременни, майки и жени в напреднал етап на лечение инвитро

от 07 яну 2013г., обновено на 07 апр 2022г.
Редактор: Ирина Тенева
Трудови права на бременни, майки и жени в напреднал етап на лечение инвитро - изображение
  • Инфо
  • Продукти
  • Коментари
  • Свързаност
Инфо
Инфо
Продукти
Коментари
Свързаност

В българското трудово законодателство е регламентирана специална закрила на жените по отношение на условия на труд, обезщетения, отпуски и др. Жените в напреднал етап на лечение инвитро, бременните и майките на малки деца се ползват с подкрепата на закона и се облагодетелстват с определени права, чиято цел е да ги подпомагат при раждането и отглеждането на децата им. За да се ползват от тях, специално бременните и жените, подложили се на инвитро, трябва да удостоверят състоянието си и да уведомят за него работодателя чрез съответните документи, издадени от здравен орган. Устно уведомяване няма правна сила.

В Кодекса на труда е отделен цял раздел, в който се описва какви трудови права имат бременните, кърмачките, жените, които са в краен етап на инвитро процедура, и майките на малки деца.

Защита от вредна работа

Работодателят няма право да задължава и да възлага на бременни, кърмещи майки или на жени, които са в напреднал етап на лечение инвитро, дейности, които застрашават здравето и сигурността им или ги излагат на опасност.

Всяка бъдеща майка, кърмачка или жена в краен етап на лечение на инвитро има право да откаже да изпълнява работа, определена като вредна за нейното или на детето здраве, както и такава, която след направена оценка на риска е установено, че носи съществен риск за здравето им (чл. 307 от Кодекса на труда (КТ).

В Наредба № РД-07-4/15.06.2015 г. са регламентирани начините за подобряване условията на труд на бременни работнички, родилки или кърмачки.

  • Работодателят е длъжен да определи характера, продължителността и степента на въздействие на опасни фактори, условия на труд или процеси за всяка дейност, при която може да се появи специфичен риск, свързан с тях, когато става въпрос за работници и служители, уведомили го, че са бременни, кърмещи или върнали се на работа родилки преди 90-ия ден от раждането. Всяко едно състояние те трябва да удостоверят с документ, издаден от компетентни здравни органи. Работодателят трябва да направи оценка на риска, да планира подходящи мерки за предотвратяването му и да извести жените за резултатите от оценката и за предприетите действия за отстраняването на риска.
  • Ако резултатите покажат риск за здравето или безопасността на бременните, кърмещите жени и родилките, които работят, или че условията на труд могат да се отразят на кърменето или бременността им, работодателят е длъжен да приспособи временно тези условия или работното време с цел да се отстрани риска. Това се прави за съответния работник или служител.
  • Ако не е възможно технически или обективно да се направи това приспособяване, работодателят трябва да премести жената на друга подходяща работа.

В същата наредба са изброени рисковите фактори, процеси и условия на труд, които представляват опасност за здравето и състоянието на бременни, кърмещи и родилки. Неизчерпателният списък съдържа следните рискови фактори:

  • Физични агенти, за които се смята, че водят до ембрионални увреждания и/или могат да причинят отделяне на плацентата - вибрации, тласъци или движения; шум; ръчна работа с тежести; нейонизиращо лъчение; йонизиращо лъчение; температура на въздуха, която не отговаря на определените оптимални и допустими стойности; работни пози и движения, придвижване извън или вътре в предприятието, физическа и умствена умора и друго физическо натоварване, свързано с работата на бременните, кърмещи жени и родилки.
  • Биологични агенти.
  • Химични агенти - смеси и вещества, които причиняват мутагенност за зародишните клетки, категория 1А, 1В или 2; причиняващите канцерогенност, категория 1А, 1В или 2; водещите до токсичност за репродукцията, категория 1А, 1В или 2, или допълнителната категория на опасност за ефекти чрез или върху лактацията (Н362, Н360, H360D, H360FD, H360Fd, H360Df, H361, H361d, H361fd); специфична токсичност за дадени органи сле д еднократно излагане, категория 1 или 2; канцерогенни химични агенти, които са такива по смисъла на параграф 1, т. 1, буква "в" от допълнителната разпоредба на Наредба № 10/2003 г. за защита на работещите от рискове, свързани с експозиция на канцерогени и мутагени при работа; живачни съединения и живак; въглероден оксид; антимиотични препарати; известни химични агенти с позната и опасна кожна абсорбция.

Условията на труд, които са опасни за здравето на бременни, кърмещи жени и родилки, са тези в подземните минни работи. Работнички и служителки в тези състояния не могат да бъдат задължавани да вършат подземна работа. Изключения са случаите, когато те са на ръководни длъжности и задълженията им не включват физическа работа или са заети в социални и санитарни служби, или трябва да изкарат практически стаж, свързан с обучението и професионалната им подготовка (при условие, че са навършили пълнолетие), или задълженията им в редки случаи налагат да слизат в подземните мини за извършването на работа, която не е свързана с физически труд.

Процесите, които се водят опасни за здравето на бременни, кърмещи и родилки, са промишлените, при които се отделят химични агенти, упоменати в параграф 1, т. 1, буква "в" от допълнителната разпоредба на Наредба № 10/2003 г.

Рисковите фактори и условията на труд, които са забранени за бременни служителки и работнички, са:

  • Физични агенти - работа в хипербарна атмосфера, в пространства под налягане и подводно гмуркане.
  • Биологични агенти - вирус на рубеола, токсоплазмоза. Изключение се прави за бременните, които могат да докажат, че са защитени от тези агенти чрез имунизация.
  • Химични агенти - олово и оловни съединения, доколкото могат да бъдат поети от човешкия организъм.
  • Забранените условия на труд са в подземни минни работи.

Рисковите фактори и условия на труд, които са забранени за служителки и работнички, които кърмят, са:

  • Химични агенти - олово и оловни съединения, доколкото могат да бъдат абсорбирани от организма на човека.
  • Подземни минни работи.

мъж и жена на консултация при лекар

Обособяване на стаи за жени

Според чл. 308 от КТ и Наредба № 11/2.03.1987 г. за стаите за лична хигиена на жените и за почивка на бременните жени и тези, които са в напреднал стадий на лечение инвитро, такива пространства трябва да се обзавеждат и обособяват в предприятия, в които работят 20 и повече жени.

Стаята за лична хигиена трябва да се състои от:

  • Приемна - в нея трябва да има съблекалня, която да не е по-малка от 6 кв.м, сешоар, умивалник, столове, закачалка, огледало, шкаф с лигнин, дамски превръзки, салфетки за индивидуално ползване и др.
  • Процедурна с индивидуални кабини - да са налице една кабина, ако жените на смяна в предприятието са до 300. Ако са над 300, трябва да има по една кабина плюс на 200 жени. Всяка кабина трябва да е не по-малка от 3 кв.м и да притежава хигиенен ръчен душ. Да има топла и студена течаща вода.
  • Тоалетна.

Стаята за почивка на бременните жени не може да е по-малка от 8 кв.м и трябва да съдържа:

  • Твърда кушетка, покрита с гладка мушама. На всеки пет бременни трябва да е осигурена е кушетка.
  • Шкаф с чаршафи за индивидуално ползване от всяка бременна.
  • Масичка или нощно шкафче.
  • Чешма със студена и топла вода.
  • Минимум два стола.
  • Чаши за вода.

Стаите за лична хигиена и за почивка задължително трябва да са една до друга и да са разположени в помещения, които нямат досег с производствени вредности и замърсяване.

Ръководителят на предприятието организира комплектуването, обзавеждането и откриването на стаите за почивка и хигиена. Той трябва да осигурява редовното им снабдяване с всичко необходимо за тях, определено от здравния работник, обслужващ жените.

Забранени са пушенето и употребата на алкохол в тези стаи, както и те да бъдат ползвани за други цели.

Трудоустрояване на бременни и кърмачки

Бременна, кърмеща майка или жена, която е в напреднал етап на лечение инвитро могат да бъдат трудоустроени по предписание на здравни органи, ако извършват неподходяща за състоянието им работа.
Всяка година работодател заедно със съответните здравни органи определя работни места и длъжности, които са подходящи да бъдат заети от бременни, кърмещи или достигнали краен етап на лечение инвитро служителки и работнички.

С предписанието за трудоустрояване на здравните органи задължително трябва да се съобразят както жените в съответното състояние, така и работодателят. Докато бъде изпълнено предписанието на здравния орган за преместване на бременната, кърмачката или дамата, която е на инвитро, тя не изпълнява неподходящата за нея работа и работодателят й изплаща обезщетение, което е колкото получаваното брутно трудово възнаграждение.

Как стои въпросът с командироване на бременни и майки

Бременна, жена в напреднал стадий на лечение инвитро и майка на дете до 3-годишна възраст не могат да бъдат командировани от работодател без тяхното съгласие, което трябва да е оформено в писмен вид (чл. 310 от КТ).

Ако жената не е в състояние да ползва това свое право, бащата може да се ползва от него, т.е. той не може да бъде командирован без негово съгласие.

Право на надомна работа

До навършването на 6-годишна възраст на детето й майка има право да работи надомно при същия или при друг работодател (чл. 312 от КТ).

  • Ако майката върши надомна работа при същия работодател, когато спре да работи под тази форма, той е длъжен да й предложи същата работа, която преди това е работила. В случай, че длъжността е съкратена, трябва да й се предостави възможност за друга подходяща работа, като работничката или служителката е необходимо да даде съгласието си. Всички тези действия трябва да станат не по-късно от навършването на 6 години на детето.
  • Ако майката премине на надомна работа при друг работодател, договорът с работодателя, при когото е наета преди преминаването, не се прекратява, а жената излиза в неплатен отпуск. Отпускът се прекратява в момента, в който тя спре да работи надомно, но не по-късно от навършването на 6 години на детето й. В ситуация, когато длъжността е съкратена, работодателят трябва да предложи друга подходяща и майката да е съгласна с предложеното.

Ако майката не може и не е в състояние да се ползва от това си право, бащата може да се ползва от него.

майка кърми детето си

Право на отпуск за кърмене и хранене на малко дете

Работничка или служителка, която сама кърми детето си, е в правото си да поиска платен отпуск за кърмене на бебе, което е до 8-месечна възраст. Законът й отпуска по 1 час два пъти дневно или наведнъж 2 часа с нейно съгласие. Ако жената работи при намалено работно време от 7 или по-малко часа, има право на 1 час дневно за кърмене. Когато детето навърши 8 месеца, отпускът вече е за 1 час на ден и се разрешава на кърмещата майка по преценка на здравни органи дотогава, докато е нужно да храни по този начин детето си.

В случаите, когато жената има близнаци или бебето й е недоносено, платеният отпуск е по 3 часа дневно, докато децата навършат 8 месеца. След посочената възраст й се отпускат по 2 часа дотогава, докато здравните органи преценят, че е нужно да го кърми. Ако жената е на намалено работно време от 7 или по-малко часа, отпускът е 2 часа за дете до 8-месечна възраст, а след навършването им - по 1 час на ден. Майката може да ползва отпуска наведнъж, ако е съгласна, или на два пъти на ден.

Този вид отпуск имат право да го ползват осиновителки и майки на заварено дете. Във всички случаи той се заплаща от работодателя (чл. 166 от КТ).

Забрана за нощен труд и недопустимост на извънреден труд

При 5-дневна работна седмица нормалната продължителност на нощния труд за седмица е до 35 часа. Той е забранен за:

  • Служители или работници, които са непълнолетни.
  • Бременни и жени, които са в напреднал етап на лечение инвитро.
  • Майки на деца до 6-годишна възраст и такива, които имат деца с увреждания независимо от възрастта им. Ако те изразят писмено съгласието си за полагане на нощен труд, е позволено.
  • Трудоустроени служители и работници и то с тяхно съгласие и при условие, че няма да се отрази неблагоприятно на здравето им съгласно заключение на компетентен орган.
  • Служители и работници, които продължават образованието си, без да отсъстват от производството. Иска се тяхното съгласие за полагане на нощния труд (чл. 140 от КТ).

На всички изброени по-горе не е разрешено да полагат и извънреден труд. Според чл. 143, ал. 2 от КТ извънредният труд е забранен, но има изключения, които са описани в чл. 144, т. 1-4 от КТ, когато той се полага в случаи на отбрана на страната, на провеждането на избори, за овладяване на критични ситуации или опазване на обществения ред и на сигурността, предотвратяване, овладяване и преодоляване на последици от бедствия, за отстраняването на неотложни проблеми по електроснабдяване, водоснабдяване, отопление, съобщителни връзки, транспорт, оказване на медицинска помощ. Този извънреден труд може да се извършва само от служители и работници, които имат намалено работно време по чл. 137, ал. 1, т. 1, т.е. са на такава длъжност, която се практикува във вредна за тях среда и поради това, че не може да се избегне по друг начин вредното влияние, се намалява работното им време.

Уговорка за непълно работно време

Бременните жени и майките на малки деца могат да се договорят с работодател да работят на непълно работно време. Продължителността и разпределението на това време се уговаря между двете страни. Извършването на работа за част от законоустановеното работно време е регламентирано в чл. 138, ал. 1 от КТ.

Отпуск по време на извънредно положение или на обявена извънредна епидемична обстановка

Работодателят е длъжен да разреши платен или неплатен годишен отпуск по време на обявени извънредно положение или на извънредна епидемична обстановка, когато е постъпило такова искане от:

  • Служителка или работничка, която е бременна или е в напреднал стадий на лечение инвитро.
  • Майка или осиновителка на дете до 12 години или на дете с увреждане без значение от възрастта му.
  • Служител или работник, който е самотен баща или осиновител на дете до 12 години или на дете с увреждане без оглед на възрастта (чл. 173а, ал. 2 от КТ).

Отпуск или освобождаване от работа за медицински прегледи

Когато се налага на бременна или на жена в напреднал етап на лечение инвитро да отиде на медицински преглед през работно време, работодателят е длъжен да я освободи (чл. 157, ал. 2 от КТ). Освен това за този период на отсъствие се заплаща възнаграждението като за ползването на платен годишен отпуск, което се изчислява от среднодневното брутно трудово възнаграждение. За да може да се възползва от това си право, предварително жената трябва писмено, със съответния документ от здравен орган да е известила работодателя за състоянието си.

Отпуск поради бременност и раждане

Бременните жени, които имат сключен договор с работодател и са осигурени за риска "Общо заболяване и майчинство", имат право на отпуск поради бременност и раждане. Общият му размер е 410 дни и през това време те получават съответното обезщетение. Майките, които не са на трудово правоотношение и не са социално осигурени, могат да получават месечна помощ, докато детето им навърши 1 година.

Право на допълнителен отпуск за отглеждане на дете до 2-годишна възраст

След изтичането на отпуска поради бременност и раждане жената има право да ползва отпуск за отглеждане на дете до 2-годишна възраст, ако то не е настанено в детско заведение (чл. 164 от КТ). През времето, докато отпускът тече, майката получава обезщетение. Служителка или работничка, която осинови дете, което е до 5-годишна възраст, също има право на отпуск за отглеждането му (чл. 164б от КТ).

Право на неплатен отпуск за отглеждане на дете до 8-годишна възраст

В случаите, когато родителят или осиновителят вече е ползвал отпуск за отглеждане на дете до 2-годишна възраст или отпуск за отглеждане на осиновено дете до 5-годишна възраст, назначен е на трудов договор и детето не посещава заведение на пълна държавна издръжка, има право да поиска неплатен отпуск за отглеждане на дете до 8-годишна възраст за срок от 6 месеца. Той може да се вземе наведнъж или на части. Ако се ползва на части, не е позволено да се взимат по-малко от 5 работни дни. Всеки от родителите или осиновителите може да ползва до 5 месеца от отпуска на другия партньор, ако той даде своето съгласие (чл. 167а от КТ).

Родител или осиновител, който сам отглежда детето, има право на неплатен отпуск за срок от 12 месеца, когато:

  • Няма подписан брак с другия родител и двамата не живеят в общо домакинство.
  • Другият родител е лишен от родителски права и това е удостоверено с влязло в сила решение на съда.
  • Другият родител е покойник.

При желание да се ползва този отпуск, служителката или работничката трябва да извести работодателя си минимум 10 дни по-рано от пускането на молбата.

Периодът, през който родителят или осиновителят е в този вид отпуск, се счита за трудов стаж.

Право на отпуск за гледане на болен член на семейството

Служител или работник е в правото си да ползва отпуск при временна неработоспособност, когато се налага да гледа болен или карантиниран член от семейството, да го придружи за медицински преглед, лечение или изследване или да гледа здраво дете, което е върнато от детско заведение заради карантина на детето или на заведението. Отпускът се разрешава от здравен орган и през този период се полага парично обезщетение (чл. 162, ал. 1 и 2 от КТ).

Закрила при уволнение

Бременните служителки или работнички и тези, които са в напреднал стадий на лечение инвитро се ползват от закрила при уволнение (чл. 333 от КТ). Само в отделни случаи може да бъде прекратен трудовият договор с тях след предизвестие:

  • Когато предприятието се закрива.
  • В случаите, когато откажат да последват предприятието или негово поделение в друго населено място или местност.
  • Когато длъжността, която заемат, трябва да бъде освободена за незаконно уволнен работник или служител, който е бил преди това на нея.
  • Когато няма обективна възможност да се изпълни трудовият договор.
  • Могат да бъдат уволнени дисциплинарно, но само чрез разрешение от Инспекцията по труда.

Когато се ползва отпуск поради бременност и раждане, жената може да бъде уволнена само в случаите, когато се закрива предприятието.

Майка на дете до 3-годишна възраст може да бъде уволнена с разрешение на Инспекцията по труда в случаите, когато:

  • Част от предприятието се закрива или се съкращава щата.
  • Намалее обема на работа.
  • На служителката или работничката й липсват качества, за да изпълнява ефективно трудовите си задължения.
  • Ако изискванията за изпълнение на длъжността се променят и тя не отговаря на тях.
  • Уволнението е дисциплинарно.
Източник:
  • https://www.lex.bg/laws/ldoc/1594373121
  • https://www.lex.bg/bg/laws/ldoc/-552832511
  • https://dv.parliament.bg/DVWeb/showMaterialDV.jsp?idMat=95335
Още по темата:
  • Права на здравноосигурените пациенти Права на здравноосигурените пациенти
  • Сравнение на правата на пациентите, ползващи болнично лечение Сравнение на правата на пациентите, ползващи болнично лечение
  • Ограничаване и лишаване от родителски права Ограничаване и лишаване от родителски права
  • Права на здравнонеосигурените пациенти Права на здравнонеосигурените пациенти
5.0/5 1 оценка

Продукти свързани със СТАТИЯТА

БИФАС ШАМПОАН С КЕРАТИН ЗА СУХА КОСА 520 мл.
9.00лв.

БИФАС ШАМПОАН С КЕРАТИН ЗА СУХА КОСА 520 мл.

СОЛИНГЕН МАГНУМ ПРАВА ПИНСЕТА ОТ НИКЕЛИРАНА СТОМАНА 8 см 044
5.00лв.

СОЛИНГЕН МАГНУМ ПРАВА ПИНСЕТА ОТ НИКЕЛИРАНА СТОМАНА 8 см 044

СТАНДЕЛИ ПРАВА НОЖИЦА ЗА ВЕЖДИ  ЛУКС 2883
8.00лв.

СТАНДЕЛИ ПРАВА НОЖИЦА ЗА ВЕЖДИ ЛУКС 2883

СТАНДЕЛИ ПИНСЕТА С ПРАВ ВРЪХ 0780105
2.40лв.

СТАНДЕЛИ ПИНСЕТА С ПРАВ ВРЪХ 0780105

УСТАНОВЯВАНЕ И ОТНЕМАНЕ НА НЕЗАКОННО ПРИДОБИТО ИМУЩЕСТВО - ИВАЙЛО ВАСИЛЕВ - СИЕЛА
16.50лв.

УСТАНОВЯВАНЕ И ОТНЕМАНЕ НА НЕЗАКОННО ПРИДОБИТО ИМУЩЕСТВО - ИВАЙЛО ВАСИЛЕВ - СИЕЛА

АЛБЕРТ АНДРЕ ЧОРАПОГАЩНИК ЗА БРЕМЕННИ 140 DEN ЧЕРЕН 1-5 429Ч
49.00лв.

АЛБЕРТ АНДРЕ ЧОРАПОГАЩНИК ЗА БРЕМЕННИ 140 DEN ЧЕРЕН 1-5 429Ч

Коментари към Трудови права на бременни, майки и жени в напреднал етап на лечение инвитро

От сайта
Напиши коментар 0 коментара
  1. Коментирайте Трудови права на бременни, майки и жени в напреднал етап на лечение инвитро
    www.framar.bg 
    на 02 July 2025 в 01:29
    Коментирайте "Трудови права на бременни, майки и жени в напреднал етап на лечение инвитро"

СТАТИЯТА е свързана към

  • Грижа за децата и подрастващите
  • Права и помощи за родителите
  • Лечение при токсоплазмоза
  • Бременност
  • Брадавици по време на бременност – причини и лечение
  • Лечение на хемороиди при бременност
  • Ето как да направите тест за бременност с обикновена захар
  • Епизиотомия
  • КП № 97 ЛЕЧЕНИЕ НА СИФИЛИС ПРИ БРЕМЕННИ ЖЕНИ И ПРИ МАЛИГНЕНИ ФОРМИ (НА ВТОРИЧЕН И ТРЕТИЧЕН СИФИЛИС) С КРИСТАЛЕН ПЕНИЦИЛИН
  • Сега е моментът да работите за бебе
  • Бебето идва! Какво да подготвим за болницата?
  • Защо перфектното време за забременяване е до 30 години?
googletag.pubads().definePassback('/21812339056/Baner300600', [300, 600]).display();

ЗДРАВЕН ФОРУМ ПО ТЕМАТА

Регистър на заетостта в НАП: Как да проверите вашите трудови договори онлайн

преди 26 дни, 12 часа и 13 мин.

Шип в носа и киста в синуса - друго лечение освен кортикостероиди?

преди 303 дни, 12 часа и 1 мин.
Всички

НАЙ-НОВОТО ВЪВ ФОРУМА

Защо не трябва да пием кафе преди кръвни изследвания - всичко което трябва да знаете

преди 4 дни, 9 часа и 40 мин.

Безплатна консултация за деца с витилиго - Габрово, юли, 2025 година

преди 6 дни, 2 часа и 22 мин.

Прием в болница - какво заплаща НЗОК, какви документи са необходими и колко продължава болничният престой

преди 18 дни, 9 часа и 13 мин.

Психотест за оръжие в България: Какво представлява и формалност ли е?

преди 18 дни, 16 часа и 14 мин.
Всички

АНКЕТА

Пушите ли?

Виж резултатите

Е-АПТЕКА ПОСЛЕДНО ОБНОВЕНИ

ЖАВАЛАТ КАНЕЛА капсули * 60

ЛЮКСЕОЛ РИЦИНОВО МАСЛО (ЗА КОСА, КОЖА И НОКТИ) 50 мл

КОЛАГЕН ЕКСПРЕС саше * 30 ЗОНАФАРМ

ЛЮКСЕОЛ ПОДХРАНВАЩО МАСЛО ЗА БРАДА 50 мл

ЕЛЛЕН ДАМСКИ ТАМПОНИ ПРОБИОТИЧНИ МЕДИУМ * 12

ПОСЛЕДНИ КОМЕНТАРИ

РЕЗИСТА ФОРТЕ таблетки за смучене * 30

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 01 юли 2025г. в 18:17:35

РЕЗИСТА ФОРТЕ таблетки за смучене * 30

Коментар на: Мария Петрова от 01 юли 2025г. в 17:11:09

ИНОЗИТОЛ капсули 500 мг * 100 NATURE`S WAY

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 01 юли 2025г. в 16:53:08

ИНОЗИТОЛ капсули 500 мг * 100 NATURE`S WAY

Коментар на: Ангелова от 01 юли 2025г. в 16:17:46

АТАРАКС таблетки 25 мг * 25 UCB FARCHIM

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 01 юли 2025г. в 15:46:18
При възникнало съмнение за здравословен проблем или нужда от лечение, моля винаги се обръщайте за медицинска консултация към квалифициран и правоспособен лекар или фармацевт. В никакъв случай не възприемайте дадената Ви чрез сайта информация като абсолютно достоверна и правилна, дори и същата да се окаже такава.
Данни на Фрамар ООД:
  • Фрамар ООД, ЕИК: 123732525, Стара Загора, ул. Петър Парчевич № 26, телефон: 0875 / 322 000, e-mail: office@framar.bg
  • За контакт
  • Borika
  • MasterCard
  • mastercard securecode
  • Visa
  • verified by visa
Информация:
  • Общи условия
  • Политика за поверителност
  • Политика за използване на бисквитки
  • Право на отказ от договора
  • Рекламации
  • Доставка
  • Плащания
  • Отстъпки за регистрирани клиенти
  • Промоции и безплатна доставка
  • Често задавани въпроси
  • Карта на сайта
  • При възникване на спор, свързан с покупка онлайн, можете да ползвате сайта ОРС
  • Български Фармацевтичен съюз
  • Изпълнителна агенция по лекарствата
  • Комисия за защита на потребителите
  • Министерство на здравеопазването
БДА NextGenerationEU DMCA.com Protection Status
© 2007 - 2025 Аптеки Фрамар. Всички права запазени! Framar.bg във Facebook
Изработка на уеб сайт от Valival