Framar.bg 0
0
Е-аптека Промоции
Здравна библиотека
Здравни проблеми Медицинска енциклопедия Заболявания Симптоми и признаци Алтернативна медицина Анатомия Медицински изследвания Лечения Физиология Патология Ботаника Микробиология Фармакологични групи Медицински журнал Взаимодействия История на медицината и фармацията Здравето А-Я
Диагностик
Здравна помощ
Здравен справочник Специалисти Здравни заведения Аптеки Институции и организации Образование Спорт и туризъм Клинични пътеки Нормативни актове Бизнес Социални грижи Форум Консултации
Здравна медия
Здравни новини Любопитно Интервюта Видео Презентации Научни публикации Анкети Бъди активен Кампании
Здраве и начин на живот
Хранене Хранене при... Рецепти Диети Групи храни и ястия Съставки Е-тата в храните Спорт Съвети Психология Лайфстайл Интерактивни
За нас
За Фрамар За реклама Статистика Общи условия Екип Кариера Адреси на аптеки Фрамар Блог Важно Автори Програма за лоялни клиенти Промоционална брошура
Контакти
Назад | Начало Социални грижи Добрите практики Актуално Френският парламент гласува окончателно закона „антиплесница“

Френският парламент гласува окончателно закона „антиплесница“

от 03 юли 2019г., обновено на 16 юли 2019г.
Редактор: Гергана Караилиева
Френският парламент гласува окончателно закона „антиплесница“ - изображение
  • Инфо
  • Продукти
  • Коментари
  • Свързаност
Инфо
Инфо
Продукти
Коментари
Свързаност

Франция става 56 страна, приела закон, утвърден от по-голямата част от страните от Стария континент, който напълно забранява да удряш детето в името на възпитанието му. Първата страна, която се противопоставя на този вид насилие, е Швеция, където регламентът функционира от 1979 г.

На 2 юли депутатите приеха единодушно забраната на обичайното възпитателно насилие над деца.

В текста се посочва, че в Гражданския кодекс вече фигурира термина „антиплесница“, а по време на всяка сватбена церемония на младоженците ще се чете, че „родителската власт се упражнява без физическо или психологическо насилие“. Фразата ще бъде записана и в здравните картони на децата.

„Боят, ударите, плесниците не само травмират, но детето носи тази травма през целия си живот“, заяви от трибуната държавният секретар Адриен Таке (на снимката), който пряко отговаря за закрилата на децата. Адриен Таке застава безрезервно зад тезата, че децата и възрастните имат равни права.

Адриен Таке
„Няма нищо по-фалшиво от идеята, че раздаването на плесници в името на възпитанието, оформя характера“, категоричен е той.

Преди законът да бъде гласуван в двете камари на френския парламент – Сената и Националното събрание - депутатите се запознаха с доклад за състоянието на нещата по отношение на „боя, който възпитава“ и какви съпътстващи мерки за родителите да бъдат предприети.

Проучването показва, че 85% от родителите във Франция пошляпват и удрят плесници в името на възпитанието, а 75% от насилието над деца е резултат точно от подобни възпитателни наказания. Повече от 50% от родителите са удряли детето си още преди то да навърши 2 годинки.

Другата важна тема за Адриен Таке, когото много често френската преса определя като „човека с убеждения“ и „бунтаря срещу административното насилие“, е свързана с хората с увреждания. Именно той направи през май 2018-а общо 113 законодателни предложения, насочени към опростяването на административните изисквания. Сред препоръките са да има надбавка, предназначена за образованието на децата с увреждания, както и допълнителни средства за възрастните с увреждания.

Източник:

francetvinfo.fr

Още по темата:
  • Всяко второ българче е преживяло насилие, сочи мащабно проучване на УНИЦЕФ Всяко второ българче е преживяло насилие, сочи мащабно проучване на УНИЦЕФ
  • Мария Данева: Насилието съществува, толерираме го и често не разпознаваме проявленията му Мария Данева: Насилието съществува, толерираме го и често не разпознаваме проявленията му
  • В Южна Корея приеха закон срещу тормоза на работното място В Южна Корея приеха закон срещу тормоза на работното място
5.0/5 1 оценка

Продукти свързани със СТАТИЯТА

КОРЕНИТЕ НА ОМРАЗАТА. МОЯТА ИСТИНА ЗА ИСЛЯМА - ОРИАНА ФАЛАЧИ - СИЕЛА
19.00лв. / 9.71 €

КОРЕНИТЕ НА ОМРАЗАТА. МОЯТА ИСТИНА ЗА ИСЛЯМА - ОРИАНА ФАЛАЧИ - СИЕЛА

АРИСТОТЕЛ И ДАНТЕ ОТКРИВАТ ТАЙНИТЕ НА ВСЕЛЕНАТА - БЕНДЖАМИН АЛИРЕ САЕНЦ - ДЕЖА БУК
15.90лв. / 8.13 €

АРИСТОТЕЛ И ДАНТЕ ОТКРИВАТ ТАЙНИТЕ НА ВСЕЛЕНАТА - БЕНДЖАМИН АЛИРЕ САЕНЦ - ДЕЖА БУК

СЕКСУАЛНИ НАСИЛНИЦИ НА ДЕЦА - ЛЮБКА ХРИСТОВА - СИЕЛА
19.00лв. / 9.71 €

СЕКСУАЛНИ НАСИЛНИЦИ НА ДЕЦА - ЛЮБКА ХРИСТОВА - СИЕЛА

Коментари към Френският парламент гласува окончателно закона „антиплесница“

От сайта
Напиши коментар 0 коментара
  1. Коментирайте Френският парламент гласува окончателно закона „антиплесница“
    www.framar.bg 
    на 20 December 2025 в 03:20
    Коментирайте "Френският парламент гласува окончателно закона „антиплесница“"

СТАТИЯТА е свързана към

  • Добрите практики
  • Актуално
  • Трепетлика, Осика
  • Стокхолмски синдром - причини, симптоми и лечение
  • Y07.0 Към съпруг или партньор
  • T74 Синдром на малтретиране
  • Психотерапия - Диалектическа поведенческа терапия
  • Александра Заркова за домашното насилие: Жертвата и насилникът се намират
  • Защо жертвите на домашно насилие се връщат обратно при насилника си
  • T74.1 Физическо насилие
  • Ежедневно насилие и тормоз – тъмната страна на училищния живот в Южна Корея
  • Натрапчиви мисли за насилие
googletag.pubads().definePassback('/21812339056/Baner300600', [300, 600]).display();
Най-новите публикации
Доживотен затвор за френския лекар Фредерик Пешие, отровил 30 душиДоживотен затвор за френския лекар Фредерик Пешие, отровил 30 души

Доживотен затвор за френския лекар Фредерик Пешие, отровил 30 души

от 19 дек 2025г.Прочети повече
Тръмп изключи марихуаната от списъка с най-опасните наркотициТръмп изключи марихуаната от списъка с най-опасните наркотици

Тръмп изключи марихуаната от списъка с най-опасните наркотици

от 19 дек 2025г.Прочети повече
Билки и билкови рецепти при задухБилки и билкови рецепти при задух

Билки и билкови рецепти при задух

от 19 дек 2025г.Прочети повече

НАЙ-НОВОТО ВЪВ ФОРУМА

Да си поговорим честно за ПМС, хормоните и "онези дни"...

преди 9 дни, 14 часа и 20 мин.

Биомаркерите са ключът към правилното лечение на рака на белия дроб

преди 49 дни, 16 часа и 17 мин.
Всички

АНКЕТА

Ще гласувате ли на предсрочните парламентарни избори?

Виж резултатите

Е-АПТЕКА ПОСЛЕДНО ОБНОВЕНИ

ОСТРОВИТ АРГИНИН НЕОВКУСЕН прах 210 г

ОСТРОВИТ ЧЕСЪН БЕЗ МИРИС капсули * 60

СИБИРСКА ЧАГА ИМУНО ЩИТ саше * 15 VERDE VITA

ДИФЪРЪНТ ФАРМ ПРОСТЕЙТ КЕЪР капсули * 30

ДР. ЗОЛ ДЖИНДЖИКЮР СПРЕЙ 20 мл

ПОСЛЕДНИ КОМЕНТАРИ

ХЕРБИТУСИН СИНУС И ГЪРЛО пастили * 12

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 19 дек 2025г. в 12:47:24

ПУЛМИКОРТ суспензия за небулайзер 0.25 мг / мл 2 мл * 20

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 19 дек 2025г. в 12:45:19

ХЕРБИТУСИН СИНУС И ГЪРЛО пастили * 12

Коментар на: Явор от 19 дек 2025г. в 12:36:25

ПУЛМИКОРТ суспензия за небулайзер 0.25 мг / мл 2 мл * 20

Коментар на: Д.А. от 19 дек 2025г. в 11:06:43

ДЖАРДИНС таблетки 10 мг * 30

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 19 дек 2025г. в 10:50:55
При възникнало съмнение за здравословен проблем или нужда от лечение, моля винаги се обръщайте за медицинска консултация към квалифициран и правоспособен лекар или фармацевт. В никакъв случай не възприемайте дадената Ви чрез сайта информация като абсолютно достоверна и правилна, дори и същата да се окаже такава.
Данни на Фрамар ООД:
  • Фрамар ООД, ЕИК: 123732525, Стара Загора, ул. Петър Парчевич № 26, телефон: 0875 / 322 000, e-mail: office@framar.bg
  • За контакт
  • Borika
  • MasterCard
  • mastercard securecode
  • Visa
  • verified by visa
Информация:
  • Общи условия
  • Политика за поверителност
  • Политика за използване на бисквитки
  • Право на отказ от договора
  • Рекламации
  • Доставка
  • Плащания
  • Отстъпки за регистрирани клиенти
  • Промоции и безплатна доставка
  • Често задавани въпроси
  • Карта на сайта
  • При възникване на спор, свързан с покупка онлайн, можете да ползвате сайта ОРС
  • Български Фармацевтичен съюз
  • Изпълнителна агенция по лекарствата
  • Комисия за защита на потребителите
  • Министерство на здравеопазването
БДА NextGenerationEU DMCA.com Protection Status
© 2007 - 2025 Аптеки Фрамар. Всички права запазени! Framar.bg във Facebook
Изработка на уеб сайт от Valival