Framar.bg 0
В целия сайт
В целия сайт
Е-аптека
Продукти
Медиа
Здравни новини
Любопитно
Интервюта
Презентации
Научни публикации
Видео
Анкети
Енциклопедия
Заболявания
Симптоми
Анатомия
Алтернативна медицина
Медицински изследвания
Лечения
Физиология
Патология
Ботаника
Микробиология
Медицински журнал
Фармакологични групи
Справочник
Специалисти
Здравни заведения
Образование
Спорт и туризъм
Аптеки
Здравни организации
Нормативни актове
Производители
Кл. пътеки
Здравни проблеми
История
Хранене
Храни и ястия
Хранителни съставки
Хранене при
Диети
Рецепти
Е-тата в храните
Съвети
Lifestyle
Спорт
Психология
Соц. дейности
Интерактивни
0
Е-аптека Промоции
Здравна библиотека
Здравни проблеми Медицинска енциклопедия Заболявания Симптоми и признаци Алтернативна медицина Анатомия Медицински изследвания Лечения Физиология Патология Ботаника Микробиология Фармакологични групи Медицински журнал Взаимодействия История на медицината и фармацията Здравето А-Я
Диагностик
Здравна помощ
Здравен справочник Специалисти Здравни заведения Аптеки Институции и организации Клинични пътеки Нормативни актове Производители Образование Спорт и туризъм Социални грижи Форум Консултации
Здравна медия
Здравни новини Любопитно Интервюта Видео Презентации Научни публикации Анкети Бъди активен Кампании
Здраве и начин на живот
Хранене Хранене при... Рецепти Диети Групи храни и ястия Съставки Е-тата в храните Спорт Съвети Психология Лайфстайл Интерактивни
За нас
За Фрамар За реклама Статистика Общи условия Партньори Екип Кариера Адреси на аптеки Фрамар Блог Важно Автори Програма за лоялни клиенти
Контакти
Назад | Начало Социални грижи Грижа за децата и подрастващите Закрила на детето УНИЦЕФ: Бедността сред децата в страните с високи доходи ще продължава да расте в следващите пет години

УНИЦЕФ: Бедността сред децата в страните с високи доходи ще продължава да расте в следващите пет години

от 15 дек 2020г.
Редактор: Гергана Караилиева
УНИЦЕФ: Бедността сред децата в страните с високи доходи ще продължава да расте в следващите пет години - изображение
  • Инфо
  • Коментари
  • Свързаност
Инфо
Инфо
Коментари
Свързаност

Бедността сред децата, които живеят в страни с високи доходи, ще продължава да е по-висока от времето преди COVID-19 през следващите пет години. В същото време тези държави отделиха едва 2 % в помощ на децата по време на първата вълна на пандемията от COVID -19.

Изводите са от доклада, изготвен от изследователския център на УНИЦЕФ „Иноченти“. Според екипа му са необходими спешни мерки и по-добро разпределение на разходите, които да осигурят пряка подкрепа за малчуганите в уязвимо състояние.

Докладът „Подкрепа за семейства и деца отвъд COVID-19: социална защита в страните с високи доходи“ анализира социалното и икономическо въздействие на пандемията върху децата, изследва първоначалните мерки на правителствата срещу кризата и начините, по които бъдещите обществени политики са в състояние да осигурят по-добра защита.

Директорът на Изследователския център на УНИЦЕФ „Иноченти“ Гунила Олсон заяви ясно, че финансовите облекчения за деца и семейства не съответстват на сериозните последици от пандемията и на това колко продължителна ще бъде кризата, която засяга най-младите. Според нея е важно да бъде намерен баланс защото няма как да бъде приоритет отварянето на фитнес зали, барове и ресторанти пред отварянето на училища и детски градини. Не може разходите за укрепването на бизнеса да бъдат приоритет пред семействата с деца. „Втората вълна на COVID-19 затяга хватката си, затова трябва да се търси баланс“, категорична е Гунила Олсон.

В доклада се подчертава, че до края на юли 2020-а страните с високи доходи са изразходвали 14,9 трилиона щатски долара за мерки срещу COVID-19. От тях 80 % са за пакети за фискални стимули, насочени чрез или към бизнеса. Тази подкрепа ще изключи неизбежно най-маргинализираните деца и семействата им. Така хората в най-лошо и уязвимо положение ще бъдат и най-тежко засегнати.

Данните показват, че една трета от държавите от Организацията за икономическо сътрудничество и развитие и ЕС, които са включени в доклада, не са приложили никакви специални политики като мерки за справяне с първата вълна на пандемията, които да са насочени към децата. Държавите, които са го направили и са инвестирали в социална защита като детска грижа, хранене в училище и семейни надбавки, са го сторили едва за период от три месеца. Този кратък срок на действие обаче е неадекватен, когато става дума за прогнозираната продължителност на кризата от една страна, а от друга за детската бедност в дългосрочен план.

Призивът на „Иночети“ е правителствата да засилят социалната защита на децата. Политиките, насочени към семействата, трябва да бъдат комбинация от безусловна подкрепа за доходите на най-бедните семейства, надбавки за храна, детска грижа, комунални услуги както и освобождаване от наем или ипотека. Плановете да са дългосрочни, за да може децата и семействата им да се възстановят от кризата.

Освен анализ докладът предлага още и варианти под формата на насоки, с чиято помощ може да се намери успешен баланс, за да бъдат удовлетворени нуждите на семействата с деца и бизнесът да бъде подкрепен.

Сред тях са идеята действащите фискални стимули да бъдат преосмислени, така че да се увеличат разходите за социална закрила.

Очевидно е, посочват авторите, че държавните и частни разходи, свързани с влошаващите се условия на живот сред децата, ще бъдат скъпи и продължителни, защото търсенето на по-интензивни социални услуги ще расте. Добре е правителствата да облекчат и критериите за допустимост в съществуващите семейни политики – условията на труда, социалните вноски и местожителството. Това ще даде шанс на домакинствата без работа и живеещи на границата с бедността както и на скорошни мигранти да получат обезщетения веднага.

Мерките трябва да обхванат всички нуждаещи се и да свързани с доходите на семействата с деца, с храненето в училище, със здравеопазването.

Нужно е съществуващите детски и семейни помощи и услуги да бъдат защитени и от строги икономии, чието наличие повишава насилието, бездомността и институционализацията на децата и влошава здравето.

Подкрепата за бизнеса може да включва условия, насочени към насърчаването на съобразени със семейството инвестиции. Например, регулиране на отпуските и условията на труд за родителите.

Не на последно място от „Иноченти“ призовават системите за социална защита и политиките за деца и семейства да бъдат укрепени по начин, който в дългосрочен план ще предотврати бедността и ще доведе до устойчивост при бъдещи сътресения.

Източник:

unicef.org, unicef-irc.org

Още по темата:
  • УНИЦЕФ: 6 700 000 деца по света ще са жертви на опасно недохранване заради COVID-19 УНИЦЕФ: 6 700 000 деца по света ще са жертви на опасно недохранване заради COVID-19
  • УНИЦЕФ започна кампания в подкрепа на децата с увреждания, които не могат да говорят, и техните родители УНИЦЕФ започна кампания в подкрепа на децата с увреждания, които не могат да говорят, и техните родители
  • УНИЦЕФ: Едни от най-богатите страни в света не правят нужното за доброто на децата УНИЦЕФ: Едни от най-богатите страни в света не правят нужното за доброто на децата
  • „Образование за всяко дете“ е новата кампания на УНИЦЕФ „Образование за всяко дете“ е новата кампания на УНИЦЕФ
5.0/5 1 оценка

Коментари към УНИЦЕФ: Бедността сред децата в страните с високи доходи ще продължава да расте в следващите пет години

От сайта От форума
Напиши коментар 0 коментара
  1. Коментирайте УНИЦЕФ: Бедността сред децата в страните с високи доходи ще продължава да расте в следващите пет години
    www.framar.bg 
    на 21 January 2021 в 17:46
    Коментирайте "УНИЦЕФ: Бедността сред децата в страните с високи доходи ще продължава да расте в следващите пет години"

СТАТИЯТА е свързана към

  • Грижа за децата и подрастващите
  • Закрила на детето
  • УНИЦЕФ: 6 700 000 деца по света ще са жертви на опасно недохранване заради COVID-19
  • УНИЦЕФ започна кампания в подкрепа на децата с увреждания, които не могат да говорят, и техните родители
  • УНИЦЕФ започва кампания за набиране на средства в три ключови области
  • Програмата на фондация "Карин дом" срещу изоставяне на деца е включена в издание на УНИЦЕФ
  • УНИЦЕФ обяви юни за месец на родителите
  • „Образование за всяко дете“ е новата кампания на УНИЦЕФ
  • Представители на 10 страни от Югоизточна Европа обсъждат стратегии за справяне с насилието над деца
  • УНИЦЕФ представи ситуационния анализ за децата и жените в България
  • Деца и младежи поискаха от световните лидери да бъдат чути
  • УНИЦЕФ – България: Един на всеки трима ученици е преживял насилие

ЗДРАВЕН ФОРУМ ПО ТЕМАТА

Електронни предписания в България

преди 212 дни, 14 часа и 6 мин.

Има ли опасност за България от новия китайски коронавирус?

преди 365 дни, 6 часа и 22 мин.
Всички

НАЙ-НОВОТО ВЪВ ФОРУМА

Белези по задните части и бедрата

преди 4 дни, 9 часа и 17 мин.

Полезно ли може да бъде прането на дивани и матраци?

преди 10 дни, 19 часа и 33 мин.

Препоръки за препарат за премахване на петна и миризма от котешка и кучешка урина

преди 10 дни, 20 часа и 23 мин.

Занимания по време на криза :)

преди 15 дни, 13 мин.
Всички

АНКЕТА

Ще се ваксинирате ли срещу COVID-19?

Виж резултатите
Още интересни публикации
Програмата на фондация "Карин дом" срещу изоставяне на деца е включена в издание на УНИЦЕФ

Програмата на фондация "Карин дом" срещу изоставяне на деца е включена в издание на УНИЦЕФ

от 11 яну 2019г. Прочети повече

Фрамар ООД ще доставя до вашата електронна поща актуални оферти и новости!

Можете да промените решението си по всяко време, като кликнете върху връзката за прекратяване на абонамента в долния колонтитул на всеки имейл, който получавате от нас, или като се свържете с нас на buletin@framar.bg. Ние обработваме Вашата информация с уважение. За повече информация относно практиките ни за поверителност, моля, посетете нашия уебсайт. С абонирането за известия по-долу сте съгласни, че може да обработим информацията ви в съответствие с тези условия.

We use Mailchimp as our marketing platform. By clicking below to subscribe, you acknowledge that your information will be transferred to Mailchimp for processing. Learn more about Mailchimp's privacy practices here.

При възникнало съмнение за здравословен проблем или нужда от лечение, моля винаги се обръщайте за медицинска консултация към квалифициран и правоспособен лекар или фармацевт. В никакъв случай не възприемайте дадената Ви чрез сайта информация като абсолютно достоверна и правилна, дори и същата да се окаже такава.
  • Български Фармацевтичен съюз
  • Изпълнителна агенция по лекарствата
  • Комисия за защита на потребителите
  • Министерство на здравеопазването
  • Общи условия
  • Често задавани въпроси
БДА
© 2007 - 2021 Аптеки Фрамар. Всички права запазени! Framar.bg във Facebook
Изработка на уеб сайт от Valival
„Бисквитките“ ни помагат да предоставяме услугите си. С използването на услугите ни приемате, че можем да използваме „бисквитки“.Научете повечеРазбрах